czwartek, 23 czerwca 2016

Drzewiak dwupręgi

Hej.
Więc ja już po zakończeniu roku.
Szczerze mówiąc bee tęskniła za tą szkoła przesiedziałam tam 9 lat ale te 3 (od kiedy zaczęłam 1 gimnazjum) lata były najlepsze z super klasą i wychowawczynią.
Naszą wychowawczynię to już 1 września odwiedzę (zależy o której będę miała początek w Teb jak się tam dostane).
Nigdy nie zapomnę tych moim kochanych debili XD
 Jutro muszę zawieść ostanie papiery do Teb i czekać na rozmowy i 7 decydujący dzień czy się dostałam.


 Drzewiak dwupręgi

Drzewiak dwupręgiDrzewiak dwupręgi  gatunek ssaka z rodziny kangurowatych (Macropodidae), zamieszkujący lasy tropikalne Papui-Nowej Gwinei.

Wygląd
Te nadrzewne zwierzęta mają mocne ramiona, stosunkowo krótkie kończyny tylne i długie zakrzywione pazury. Przednie łapy mają 5 palców, tylne - 4. Ogon zwarty, cylindryczny, nie jest chwytny. Korpus smukły, przednie kończyny dłuższe od tylnych, stopy tylnych kończyn są szerokie i raczej krótkie. Sierść krótka, wełnista, barwy kasztanowo-brązowej, czerwonobrązowej lub brunatnej. Na grzbiecie (ozdobionym kłębem futra na środku) znajdują się dwie podłużne pręgi, spód ciała jest bladożółty. Na ogonie znajdują się jasne plamki lub pierścienie. Stopy są żółte. Pysk ma ubarwienie szarobrązowe, szyja i policzki są przeważnie żółte. Uszy zaokrąglone, krótkie.

Dendrolagus goodfellow eating.jpgDane liczbowe

  • Długość ciała: 55-77 cm
  • Długość ogona: 70-84,5 cm
  • Masa ciała: 7,4 kg
  • Długość ciąży: 21-38dni
  • Czas przebywania młodych w torbie: 9 do 12 miesięcy
  • Liczba młodych: 1

  • Występowanie i środowisko
    Występuje na terenach Papui-Nowej Gwinei.
    Żyje w głębokich lasach tropikalnych od poziomu morza do wysokości 3000 m n.p.m., na drzewach lub zamkniętych leśnych terenach i górzystych terenach. Są ściśle związane z lasami tropikalnymi.

    Dendrolagus goodfellowi looking.jpgOdżywianie
    Drzewiaki dwupręgie żerują w dzień. Ich pożywienie składa się z gałęzi i liści, różnorodnych owoców, a także zbóż z pól położonych na skraju zamieszkiwanych przez nie lasów. Żywią się także kwiatami i trawą (siano), które trawią przy pomocy bakterii żyjących w ich przewodzie pokarmowym.

    Zachowanie
    Zwykle poruszają się małymi skokami podpierając się wszystkimi kończynami. Ogon przeważnie nie dotyka ziemi. Na ziemi są powolne i niezdarne, ale na drzewach są odważne i zwinne. Wspinają się przez obłapianie przednimi kończynami pnia i skacząc tylnymi, silnymi nogami pozwalając przednim kończynom się ślizgać. Mogą wykonywać dalekie skoki w dół z jednego drzewa na drugie i zeskakiwać na ziemię z dużej wysokości bez żadnych obrażeń.
    Większość z nich wydaje się być samotnikami. Samice posiadają małe terytoria, podczas gdy samce zajmują obszary o dużo większej powierzchni, które zachodzą na terytoria kilku samic.

    Tree Kangaroo Face.jpgRozmnażanie
    Wszystkie samice mają dobrze wykształconą torbę z 4 sutkami. Ciąża trwa 21-38 dni, zazwyczaj rodzą jedno młode. Nieprzewidywalność tempa rozmnażania ma związek z nieregularną zmianą pogody w ich środowisku. Kilka godzin przed porodem matka zaczyna czyścić torbę wylizując ją. W końcu siada z ogonem między nogami i przykuca z zaokrąglonymi plecami. Noworodek wyłania się z kloaki i bez pomocy matki wspina się do torby, gdzie rośnie przez następne 9 do 12 miesięcy. Po opuszczeniu torby zostaje z matką jeszcze przez kilka miesięcy, żywiąc się mlekiem z zarezerwowanego przez siebie sutka.
     
    Buergers' Tree-kangaroo back and tail.jpg
    Dendrolagus goodfellowi -Melbourne Zoo, Australia-8a.jpg
    Utbredningsområde









    Pa, Pa don't copy :)






    Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz