Wesołego jajka, kurczaków, baranka, ciasta z rodzynkami, ostrego chrzanu, tęczowych mazurków, mokrego Dyngusa i ode mnie całusa.
Wesołego zająca,
co śmieje się bez końca.
Szczerbatego barana,
co beczy od rana.
Radości bez liku,
pisanek w koszyku.
I wielkiego lania w dniu mokrego ubrania!
Żeby śmiały się pisanki, uśmiechały się baranki, mokry Śmigus zraszał skronie, dużo szczęścia sypiąc w dłonie.
Hej w dzisiejszym poście sorry, że dopieo teraz coś daje ale od 10 w domu mnie nie było i niedawno co wróciliśmy do domu od dziadków.
Jutro jedziemy nad morze więc napewno pojawią się fotowarsztaty :)
Ja dostałam na Wilkanoc słodyczei pieniądze. Ale jutro jest drugi dzień świąt to może dam dwa postu bo siedzimy w domu a potem idziemy nad morze.
Australian Stock Horse

Znanym koniem tej rasy był Regal Realm, na którym amazonka Lucinda Green zdobyła mistrzostwo świata w dyscyplinie WKKW.
Historia rasy
Jest to potomek walera z Nowej Południowej Walii z domieszką krwi koni południowoafrykańskich, chillijskich, koni pełnej krwi angielskiej oraz czystej krwi arabskiej. Konie te służyły jako konie kawaleryjskie oraz ranczerskie, wszechstronnie użytkowe. Wygląd i budowa koni w ramach rasy były zróżnicowane; rozróżniano odmianę lekką i ciężką.

Głowa średniej wielkości, szyja krótka i mocna, kłąb mało wydatny. Szerokie i dobrze ułożone łopatki, kończyny suche, kopyta świetnej jakości. Maść najczęściej gniada lub kasztanowata. Wysokość w kłębie: 145-160 cm. Chody płaskie i pewne, bardzo duża zwrotność.
Hodowla
Od początku XX wieku rasę krzyżowano z końmi pełnej krwi, Quarter Horse, a nawet perszeronami. Hodowla jest nadzorowana przez Australian Stock Horse Society i odbywa się w kierunku uzyskania konia bardziej zbliżonego do konia pełnej krwi czy Quarter Horse.


Pa, Pa don't copy :)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz