wtorek, 2 lutego 2016

Koń budionnowski

Hej w ponownie XD
Muszę wam koniecznie polecić pewnego bloga w formie książki opowiada on o Julce, która pojechała na tydzień do Walii aby zająć się domem rodziców którzy pojechali do Londynu i tam poznaje Leo (Z Bars and Melody) ( jeśli ktoś zna ten zespół to super ja i ich tak słucham od 2 miesięcy) (kiedyś dam wam posta o moich ulubionych zespołach)   resztę sami przeczytacie http://stayyoung-fanfiction.blogspot.com/ super mi się to czyta teraz to i Girl Online to są moje najlepsze co mogę czytać.
Nie wiem czemu mam wrażenie, że jak parę dni nic nie dodaję to liczba wyświetleń zwiększa mi się bo teraz mam już 35075  dziękuję wam z całego serca <3
A i jak kiedyś wam pisałam jakich rzeczy nie mogę się doczekać to zapominałam wspomnieć o WKKW

a jak ktoś nie pamięta to wam wypiszę.
1 Ferie Zimowe
 2.Wielkanoc
3. WKKW
4.  Wycieczka Majowa

Koń budionnowski

Koń budionnowski – jedna z ras konia, wykorzystywana do długo- i krótkodystansowych wyścigów, znana z wytrzymałości i charakterystycznej płynności ruchu. Konie tej rasy odnoszą sukcesy w skokach i ujeżdżeniu, są uważane za mające łagodną naturę. Nazwane "budionnowskimi" na cześć dowódcy radzieckiej kawalerii marszałka Siemiona Budionnego.


Pochodzenie
Koń budionnowski wywodzi się od koni czarnomorskich i klaczy dońskich krytych ogierami pełne krwi angielskiej. Używano też koni kirgijskich i kazachskich, lecz z gorszym rezultatem. Potomstwo odchowywano bardzo starannie na bogatej paszy i testowano pod względem użytkowości po ukończeniu dwóch i czterech lat życia. Z ogólnej liczby 657 klaczy, od których rozpoczęto hodowlę, 359 stanowiły anglodońskie, 261 mieszańce anglodońskie z czarnomorskimi i 37 angloczarnomorskie. Kryto je ogierami anglodońskimi. Gdy cechy pełnej krwi angielskiej stawały się mniej wyraźne, do hodowli włączano ponownie ogiery tej rasy.

Budowa i wygląd
Głowa i szyja mają dobre proporcje. Profil jest prosty lub nieznacznie wklęsły. Taka ładna, szlachetna głowa zdradza wpływ koni pełnej krwi angielskiej. Długa i prosta szyja przechodzi w wysoki kłąb i łączy się z umiarkowanie skośnymi łopatkami - nie są one jednak tak długie, jak u konia pełnej krwi angielskiej.
Koń budionnowski jest lekkiej budowy, ale o stosunkowo masywnym tułowiu. Grzbiet ma krótki, prosty i szeroki, lędźwie wydłużone, a zad długi i zazwyczaj prosty. Kończyny są lekkie, mało masywne, zdarzają się wady w budowie i wielkości stawów. Wadą tej rasy jest iksowata postawa kończyn przednich, powodująca ich wadliwy ruch. Wadę tę rozprzestrzeniło krzyżowanie z końmi dońskimi i kazachskimi.
80% koni budionnowskich jest maści kasztanowatej, często ze złocistym połyskiem, odziedziczonym po koniach dońskich i czarnomorskich. Występują także konie gniade z tzw. złotym połyskiem.
Przeciętnie koń budionnowski mierzy ok. 160 cm, chociaż zdarzają się osobniki o wzroście ponad 170 cm.
 
 
 




Pa, Pa don't copy :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz