Była dziś z rodzicami w Ikei, mieliśmy wczoraj jechać ale przyjechali dziadki od strony mamy i byli tak od 12 do 18 ale ja lubię jak dziadki przyjeżdżają ^_^ i był jeszcze Plutuś ^_^
W Ikei kupiliśmy bardziej takie prezenty i ja wybrałam sobie 2 świeczki i coś do laptopa ale dopiero pokażę wam na Wigilię jak Święty Mikołaj przyniesie. A tak to kupiliśmy foremki do pierniczków, mydelniczkę i stojaki na kubki i tak dalej dużo dziś rzeczy kupiliśmy.
A dziś z mamą zrobiłyśmy pierniczki ( zdjęcia dam wam 22 czyli w poniedziałek ) a i mam taki pomysł, żeby na moim blogu było czuć już nadchodzące święta postanowiłam, że zrobię np.: dam zdjęcia ciastek i przepisy i tak dalej mam nadzieję, że pomysł wam się spodoba.
Wczoraj i przed wczoraj oglądałam 2 ostatnie odcinki Teen Wolf 4 sezonu czyli 11 i 12.
A od jutra zacznę robić kalendarz tak jak na Halloween, że najpierw dam zdjęcie jakiegoś zwierzaczka... wiecie na pewno o co chodzi a jeśli nie to tu jest link do postu w którym tam to pisuję. ----->Małe info z nadchodzącym Halloweenem.
A i wczoraj coś szukałam w Internecie to na jednej ze stron sklepowych znalazłam fajne kubeczki tytułu tej strony nie pamiętam ale to była strona Amerykańsko-Polska czyli rzeczy z Ameryki który można kupić w Polsce i z rodzicami zamówiliśmy 3 fajne kubeczki, które nie długo przyjdą.
Info:
Pierwiosnek, pierwiosnek zwyczajny (Phylloscopus collybita) – gatunek niewielkiego ptaka wędrownego z rodziny świstunek (Phylloscopidae), wcześniej zaliczany do pokrzewkowatych (Sylviidae).
Występowanie
Zamieszkuje nieomal całą Europę, Syberię, Azję Mniejszą oraz Wyspy Kanaryjskie i góry Atlas. Na starym kontynencie jest jednym z najliczniejszych leśnych ptaków. To ptak wędrujący na krótkie odległości. Zimuje w pasie od północno-wschodniej Afryki po Dekan, lokalnie też w innych częściach Afryki. W zachodniej i środkowej Europie pojedyncze osobniki mogą zostawać na zimę. Przyloty od marca do kwietnia i odloty od sierpnia do października. Wyróżnia się 8 podgatunków.
- W Polsce liczny ptak lęgowy (lokalnie może być bardzo liczny). Spotkać go można w całym kraju i w górach do wysokości 1400 m n.p.m. Wydaje się, że we wszystkich regionach jest najliczniejszą pokrzewką, choć szczególnie liczna populacja występuje na Mazurach. Natomiast w śródmiejskich parkach Warszawy naliczono około setki odzywających się samców. W środkowej i zachodniej Europie czasami pozostają na zimę, choć zwykle dotyczy to pojedynczych osobników. Tutejsze populacje migrują w rejon śródziemnomorski i do Afryki.
- Pierwiosnki zaczynają swe odloty w połowie sierpnia, a kończą je pod koniec października. Mimo to obserwowano ostatnie osobniki opuszczające Polskę w listopadzie. Odnotowano też parę osobników przebywających w kraju w trakcie zimowych miesięcy. Zaznaczyć należy, że zimowanie to nie miało charaktery regularnego i było zdarzeniem wyjątkowym.
Obie płci ubarwione jednakowo. Smukła, niepozorna, delikatna sylwetka. Ogólnie upierzenie zielonkawoszare z oliwkowym odcieniem, na spodzie ciała jasnobeżowe. Na skrzydłach i ogonie pióra są ciemniejsze. Oczy ciemne, nad nimi żółtawa, słabo zaznaczona, brew. Ma cienki dziób. Nogi brązowoczarne. Bardzo podobny do piecuszka, który jest jednak ubarwiony dużo intensywniej, np. brew nad okiem, i ma długie brązowopomarańczowe (gliniastej barwy) nogi; oraz do świstunki leśnej, która jednak jest większa i ma proporcjonalnie dłuższe skrzydła i krótszy ogon.
A wy napisaliście list do świętego Mikołaja bo ja już na końu listopada :)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz