Hej dziś byłam w domu o 12:50 dlatego, że mieliśmy skrócone lekcje a i jeszcze wracałam z koleżanką a jak przyszły to zaczęłam czytać heartland... i jestem na siebie zła bardzo zła bo skończyłam całą książkę w 4 dni w poniedziałek zaczęłam czytać a dziś skończyła, i teraz muszę czekać do Wigilii bo dostanę 2 nowe książki :).
Jestem bardzo zadowolona bo wczoraj przyszły kubeczki które wam pokażę w Wigilię bo ja sama mój kubek wtedy zobaczę.
Jutro mamy wigilię klasową o 9:00 i chyba będę tak w szkole 2 godziny a potem pojadę zobaczyć coś w E.leclerku ( galeria przymorze ) i zacznę ferie świąteczne HURAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!!!.
Dziś z mamą jadę do Galerii Bałtyckiej Po prezenty dla moich głupich kuzynów od strony taty bo jego brat przeprowadził się do Gdyni chyba jakiej 19 czy 18 lat temu ich najstarsza córka ma 18 lat byłam u mniej na osiemnastce potem jej brat ma 10 lat a najmłodsza ich siostra ma 2 będzie miała za kilka dni. Tak naprawdę tata nie lubi swojego brata a jak się spotkamy to bardzo rzadko.
Dog Niemiecki :)
Dog niemiecki
rasa psa zaliczana do grupy molosów w typie doga, wyhodowana w Niemczech jako pies bojowy i do polowania na duże ssaki. Współcześnie jest użytkowana jako pies stróżujący, obronny lub pies-towarzysz. Typ dogowaty.
Rys historyczny
Prawdopodobnie przodkami obecnego doga były: niemiecki bullenbeisser, jak i "Hatz und Saurüden" (psy tropiące i polujące na dzika, które przypominały krzyżówkę muskularnego mastifa angielskiego z greyhoundem). Na dworach początkowo były trzymane psy tego typu do polowań na grubego zwierza. Później wraz ze spadkiem liczebności m.in. dzików na terenie dzisiejszych Niemiec ograniczano hodowle doga. Znalazł wtedy uznanie jako pies towarzyszący wśród wyższych warstw społecznych. Pierwszy wzorzec doga niemieckiego, który znacznie odbiegał od współczesnego standardu, został ustalony w Berlinie w roku 1880. Rasę nazwano dogiem niemiecki. Wielkim miłośnikiem tej rasy był kanclerz niemiecki Otto von Bismarck.
Klasyfikacja
W klasyfikacji FCI rasa ta została zaliczona do grupy II - Pinczery, sznaucery, molosy i szwajcarskie psy do bydła, sekcja 2.1 - Molosy typu mastifa, jako pies do towarzystwa i stróżujący. Nie podlega próbom pracy. Jest też zaliczany do psów obronnych.
Wygląd
Budowa
Uszy – z natury wiszące, wysoko osadzone, średniej wielkości.
Ruch – harmonijny, elastyczny, lekki, miarowy i sprężysty. Kończyny widziane zarówno z przodu, jak i z tyłu muszą poruszać się równolegle.
Skóra – przylegająca, naprężona. U psów jednobarwnych dobrze pigmentowana, u arlekinów w rozkładzie zabarwienia występują plamki pigmentu.
Szata i umaszczenie
Pręgowany – barwa zasadnicza jasnożółta do złoto-żółtej, z czarnymi, jak najbardziej równomiernie rozłożonymi i wyraźnie zaznaczonymi pręgami, przebiegającymi w kierunku żeber; pożądana czarna maska.
Arlekin – (biało czarny) barwę zasadniczą stanowi czysta biel, możliwie bez żadnych odcieni. Występują na niej dobrze porozkładane na całym ciele, nierównomiernie poszarpane, intensywnie czarne plamy. Do arlekinów zaliczane bywają także dogi o umaszczeniu merle – tzw. szare arlekiny – na szarym tle występują plamy różnej wielkości od koloru białego, poprzez szary, lekko brązowy do czarnego. Tego typu umaszczenie jest nieakceptowalne przez wzorzec.
Czarny – błyszcząca, intensywna czerń. Dopuszcza się białe znaczenia. Zalicza się tu także dogi tzw. płaszczowe, u których czerń niejako w postaci płaszcza pokrywa główną partię tułowia. Kufa, szyja, klatka piersiowa, brzuch, kończyny i koniec ogona mogą być białe. Do czarnych zaliczane są również tzw. platten (płytowe) – dogi z białym kolorem podstawowym i dużymi czarnymi płatami
Błękitny – czysty, stalowy błękit. Dopuszczalne są białe znaczenia na piersi i łapach.
Merle – Siwa sierść. Na niej widnieją czarne łaty jak u dalmatyńczyka. Jest to umaszczenie niewystawowe.
Zachowanie i charakter
Posłuszeństwo można wyegzekwować konsekwentnym i stosunkowo wczesnym wychowaniem.
Pielęgnacja
Dog niemiecki wymaga wyczesywania martwego włosa miękką szczotką, przynajmniej raz w tygodniu. W okresie wzrostu szczenię potrzebuje bardzo intensywnego wzmacniania stawów i kości.Choroby
Częstą chorobą – właściwie śmiertelną w skutkach jest skręt żołądka. Dogi często mają wspomniane problemy z sercem, kośćmi oraz ze stawami.
Jak wiecie 2.01.2015 to będzie rok na jak jestm na ty blogu i będzie zmiana tła :))
Pa, Pa don't copy :)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz