poniedziałek, 30 listopada 2015

Buldog angielski

Buldog AngielskiHej po długiej nieobecności na blogu.
Przepraszam was za taką długą nieobecność na blogu ale za to dawałam dużo zdjęć na instagramie i na twiterze.
Po takim jednym konkursie nasza klasa się zaczęliśmy się bardziej przyjaźnić no oczywiście nie wszyscy (bo oprócz takich 3 co śmierdzą )
Ci co mnie obserwują to wiecie, że od tygodnia spodobał mi się nowy zespół z Wielkiej Brytanii.
Według mnie  listopad był nie najlepszym miesiącem a to dlatego, że najpierw miałam grypę jelitową a teraz się przeziębiłam, ale czuję się już lepiej bo jak wróciłam ze szkoły to od razu do łóżka się położyłam.
Dzień w szkole zaczął się bardzo ciekawie na pierwszej lekcji tak w połowie zrobiło mi się strasznie gorąco i zaczęłam się topić jak nienormalna a jak się odwracałam to w oczach przez sekundę to nic nie widziałam oprócz czerni.
Na drugiej lekcji to połowa klasy spała (cały czas dziś padało i dlatego) mnie koleżanka w szybkim momencie szturchnęła bo bym walnęła głową o ławkę .
Na trzeciej lekcji to w uszach miałam szum ( to dlatego, że mam nos zapchany)
ale oddech ciało  mi się spać.
Na czwartej to mi oczy łzawiły a potem było już wszystko ok oprócz bólu głowy, gardła i zatkanego nosa :)
I też nie dawałam dlatego, że zaczęłam powtarzać sobie do próbnych egzaminów.
I oczywiście będzie trzeba wybierać szkoły muszę mieć 3 wybrane i jak na razie to zaplanowałam sobie, że wybiorę 2 technikum jedno to o profilu weterynarii a drugie to ochrona przyrody i może jakieś liceum (muszę poszukać takie gdzie będzie w profilu coś związane ze Skandynawią)
Tak ostatnio myślałam o moim życiu co będę robić jak skończę technikum bądź liceum i tak sobie pomyślałam, że na studia to morze wyjadę do Norwegii, Szwecji bądź Finlandii.

Teraz kończę już pisać o moim życiu.

Buldog angielski

Racibórz 2007 082.jpgBuldog angielskirasa psa zaliczana do grupy molosów, wyhodowana w XVIII wieku w Anglii, użytkowana jako pies do towarzystwa i odstraszający. Typ dogowaty.

Rys historyczny
Buldogi angielskie to stara rasa wywodząca się z linii buldogów. Buldogi wyodrębniły się z mastifów około 1100 lat temu.
Na początku XVIII wieku w Anglii, w wyniku krzyżówek powstała ta rasa, niepodobna wyglądem do dawnego buldoga i spełniająca inne zadania. Od połowy XIX wieku sylwetka buldoga angielskiego uległa znacznej zmianie, upodabniając się do obecnego wzorca. Buldog stał się znacznie wyższy, szerszy, masywniejszy, o dużej głowie, zachowując krótką kufę z odkładającymi się do tyłu uszami w tzw. płatek róży. Z czasem zaczęto też odchodzić od fałd skórnych, pozostawiając tylko jedną, za nosem.
 
Klasyfikacja FCI
W klasyfikacji FCI rasa ta została zaliczona do grupy II – Pinczery, sznaucery, molosy i szwajcarskie psy do bydła, sekcja 2.1 – Molosy typu mastifa Psy tej rasy nie podlegają próbom pracy.

Wygląd

Budowa
Dość duży, masywny pies, o skróconej kufie, z małą fałdą nosową, i wysuniętej trufli nosowej poza linię fałdy. Z natury odważny, ciekawski, otwarty, choć wygląd może wydawać się groźny, z natury buldogi są łagodne i przyjacielskie wobec ludzi i innych zwierząt.

Szata i umaszczenie
Sierść: Delikatna, krótka, przylegająca i gładka (wrażenie twardości spowodowane jest tylko krótkością i zwartością sierści), nie szorstka. Jednolita lub z maską, zawsze czysta i lśniąca. Odcienie: pręgowana, czerwona w rozmaitych odcieniach, płowa itp. Łaciata: każdy z tych kolorów w postaci łat na białym tle. Maść czarna, czarna podpalana, cielista jest wysoce niepożądana.

Sport i zabawa
Buldog nie jest psem pracującym, jednak coraz częściej zdarzają się osobniki wysoce odporne na warunki atmosferyczne oraz wysiłek. Poprzez skróconą kufę i krępą budowę ciała, psy tej rasy dość często mają problemy z oddychaniem przy wysokich temperaturach, niezalecane jest spacerowanie z takim psem w czasie upalnego lata. W czasie zabawy to właściciel powinien ustalić limit igraszek, psy tej rasy z powodu szczerych chęci i wielkiego zaangażowania w zabawę, po prostu się zapominają, i nie zważając na swoje zmęczenie kontynuują zabawę, która może zakończyć się przykrym incydentem, dość często w czasie zabawy zapominają o delikatności, i wyczuciu, dlatego ważnym jest by to właściciel psa wyznaczał granice zabawy.

Wrażenie ogólne
Krótkowłosy, dość przysadzisty, raczej nisko-nożny, mocny, o dobrze rozbudowanym, zwartym tułowiu. Głowa stosunkowo duża w proporcji do wielkości psa, ale ani ona, ani żadna inna partia ciała nie zakłócają ogólnej harmonii, nie dają wrażenia deformacji, ani nie wpływają na sprawność ruchu. Kufa stosunkowo krótka, szeroka, tępa i lekko, ale nie przesadnie zadarta. Tułów stosunkowo krótki, zwarty, jakakolwiek nadwaga niepożądana. Kończyny mocne, masywne, krzepkie. Zad wysoki i mocny. Wszelkie objawy trudności w oddychaniu w najwyższym stopniu niepożądane.

Zachowanie i charakter
Buldog angielski jest psem wesołym, z natury łagodnym, spokojnym i kochającym właściciela. Zdarzają się jednak egzemplarze pobudliwe i nerwowe. Bywa on również wyjątkowo cierpliwy i kochającym dzieci psem domowym, niestety dość często nie zdającym sobie sprawy ze swojej siły i masy. Są czujne, nie wymagają zbyt dużo ruchu i z reguły nie są hałaśliwe. Bywają dominujące i wymagające stanowczego traktowania ze strony właściciela, jednak nie może być to bicie czy szarpanie, ponieważ na agresję bez wahania buldog odpowie agresją.


Zdrowie i pielęgnacja
Okolice oczu i fałdy na nosie, oraz odbytu wymagają regularnej pielęgnacji, buldog poprzez swoją krótką i zwartą sylwetkę nie jest w stanie sam wykonać sobie toaletę okolic intymnych, do właściciela należy zadbanie także o te rejony ciała. Dość często miewają problemy skórne oraz alergiczne.

  
Bulldog2f.jpg





 





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz