wtorek, 5 maja 2015

Reining

Hej w ostatnim poście z serii sportów konnych  jeszcze pojawi dziś pojawi się podsumowanie, każdego posta :)
W piątek mamy sprawdzian z angielskiego i niemieckiego a w poniedziałek sprawdzian z :matematyki w czwartek jest u mnie szkole QUIZ naukowy i zaczyna się po lekcjach tak o 18:30 i będzie do 21:30 ( ja idę jako oglądacz ) a cały powód jest taki, że  w piątek są sprawdziany i podobno kto będzie na tym a na następny dzień są sprawdziany to te osoby nie będą pisać czyli się i to bardzo  opłaca :) i na pewno będzie fajnie :) pani mi powiedziała tak od fizyki dzisiaj :)
Ale i tak muszę się nauczyć jakby się okazało, że i tak będzie trzeba pisać.
Będzie jeszcze jedna seria o chodach koni a w między czasie będzie gteż coś o rasach zwierząt :) Od jutra po seri Chcesz pomóc to pomagaj :) Adoptuj psa lub kota :)
ujeżdżenie
  • skoki przez przeszkody
  • WKKW
  • powożenie
  • woltyżerkę
  • rajdy długodystansowe
  • reining
  • Wyścigi konne

  •  Reining

    Reining - konkurencja jeździecka w stylu westernowym polegająca na jak najdokładniejszym przejechaniu schematu (zwanego w Reiningu Patternem). Cały przejazd wykonuje się w galopie, prowadząc konia jedną ręką. Reining jest często nazywany ujeżdżeniem w stylu western.

    Patterny

    W Reinigu jest dostępnych 11 patternów. Wszystkie one składają się z tych samych elementów, wymienionych poniżej, ułożonych w różnej kolejności.

    Koła — wykonywanie idealnie okrągłych kół w galopie. Rozróżnia się małe koła jechane powoli, oraz duże koła, przejeżdżane szybko.
    Lotna zmiana nogi — wykonanie lotnej zmiany nogi na którą koń galopuje, dokładnie na środku areny.
    Roll back — szybkie obrócenie na zadzie po uprzednim zatrzymaniu konia.
    Spin — szybkie obroty konia na tylnej wewnętrznej nodze. Dobrze zrobiony koń nie powinien odrywać nogi od podłoża w czasie wykonywania spinu. Koń wykonuje 4 obroty w prawo i 4 w lewo - w niektórych schematach 4 i 1/4 w lewo.
    Sliding stop — zatrzymanie konia z galopu, koń powinien pochylić zad, wyciągnąć szyję i prześlizgnąć się na tylnych nogach (im dalej tym lepiej). Właśnie do tej figury reinerzy zakładają swoim wierzchowcom ochraniacze na tylne nogi.
    Cofanie — cofnięcie konia o minimum 3 metry

     Dziś pojawią się jeszcze dwa posty :)

     
     
     



    Pa, Pa don't copy :)

    Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz