Bo jak wiecie dziś jestem jeszcze w domu
A teraz przechodząc do postu a tytuł ma taki :
Charcik Włoski, Lucher ,Chart Perski i Borzoj Post z okazji 2200 wyś.
Najpierw Charcik włoski
Teraz info : :)
Charcik włoski (oryginalna nazwa piccolo levriero italiano) – rasa psa zaliczana do grupy chartów, powstała w starożytności, użytkowana jako pies myśliwski, wyścigowy i pies-towarzysz. Nie podlega próbom pracy.
Rys historyczny
Psy o budowie charcika włoskiego znane były już w epoce brązu. Rasa pochodzi z północnej Afryki, gdzie była hodowana już w starożytności. W V wieku p.n.e. trafiła do Włoch. W XVIII wieku hodowle tej rasy przeżywały swój progres we Włoszech, Niemczech, Anglii i Francji.
Wygląd
Budowa
Sierść krótka, delikatna; umaszczenie jednolite, czarne, szare, błękitne lub płowe („izabelowate”); białe znaczenia dopuszczalne jedynie na piersi i na palcach.
Teraz kilka zdjęć :)
Następy to Lurcher
Najpierw info: :)
Lurcher - jedna z ras psów gończych
Rys historyczny
Psy te selekcjonowano na szybkość i pojętność. Często hodowali je Cyganie irlandzcy, którzy dla własnych celów krzyżowali collie z greyhoundem i innymi rasami.
Wygląd
Istnieją wyraźne różnice w wyglądzie lurcherów, gdyż nie są one hodowane według żadnego wzorca. Ogólnie lurchery są psami o zgrabnej sylwetce i szorstkiej sierści, mającymi wyraźną domieszkę krwi charta szkockiego.
Teraz kilka zdjęć :)
Najpierw Info : :)
Chart perski (oryginalna nazwa saluki) – rasa psa zaliczana do grupy chartów i do psów pierwotnych, wyhodowana prawdopodobnie w starożytności w krajach arabskich, użytkowana początkowo do polowań na gazele, obecnie jako pies-towarzysz. Typ chartowaty
Klasyfikacja FCI
W klasyfikacji FCI rasa ta została zaliczona do grupy X – charty, sekcja charty długowłose. Istnieją dwie odmiany tej rasy: długowłosa i krótkowłosa, która jest bardzo rzadko spotykana. Obydwie są oceniane na wystawach wspólnie. Psy z tej rasy nie podlegają próbom pracy.
Rys historyczny
Nazwa charta perskiego saluki pochodzi od starego miasta położonego w południowej Arabii. Zasięg występowania przodków tego charta sięgał od Etiopii i zachodnich części Afryki po Indie, Afganistan oraz środkowoazjatyckie stepy. Saluki tak jak dawniej, także dzisiaj jest wykorzystywany do polowań (w zależności od regionu) na gazele, antylopy i zające. Do Europy charty z orientu trafiły w czasach wypraw krzyżowych. Udokumentowane wzmianki o występowaniu tej rasy w Anglii odnoszą się do roku 1840, jednak wtedy chart ten nie zyskał większego zainteresowania ze strony Anglików. Dopiero w roku 1874 dwa charty perskie trafiły do księgi Kennel Clubu.
Szata i umaszczenie
Sierść gładka, jedwabista; pióra na uszach, łapach i ogonie; umaszczenie białe, piaskowe, kremowe, złote, rude, szaroczarne, trójkolorowe (czarno-biało-brązowe), czarne z brązowym. Najbardziej charakterystycznym i poszukiwanym dla tej rasy jest umaszczenie grizli. Oprócz saluków długowłosych występują sauki krótkowłose. Maja bardzo krótką sierść i brak frędzli na ogonie oraz długich włosów na uszach. Typ jest uznawany przez FCI i spotykany na wystawach w Niemczech i Francji. Część hodowców uważa, że krótkowłose saulki są lepsze na coursingach i wyścigach.
Teraz kilka zajęć :)
Najpierw info : :)
Borzoj (oryginalna nazwa русская псовая борзая [russkaja psowaja borzaja]) – rasa psa zaliczana do grupy chartów, wyhodowana w Rosji ze skrzyżowania dawnego charta rosyjskiego z chartami krymskimi i górskimi, użytkowana początkowo do polowań, obecnie również jako pies-towarzysz. Borzoj nazywany jest chartem rosyjskim, ale ta nazwa stosowana jest również w odniesieniu do innych ras i odmian chartów hodowanych na terenie Rosji. Typ chartowaty.
Teraz kilka zdjęć :)
I to na razie wszystko
Chyba do piątku jestem w domu :) !!!!!!!!!!!
Pa pa don't copy :)
Skończyłam o 8:20 naprawdę :))
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz